Bramy wjazdowe przemysłowe

Bezpieczne i funkcjonalne zamknięcie wjazdów na tereny przemysłowe

Prestiżowy i niezawodny wjazd na lotniska, porty i inne obiekty przemysłowe

Bramy wjazdowe przemysłowe Wiśniowski sprawdzą się również jako zabezpieczenie magazynów, hal produkcyjnych czy warsztatów.

Trwałość na lata

Bramy wyróżnia najlepsza ochrona antykorozyjna (cynkowanie + malowanie proszkowe), która chroni bramę przez dziesiątki lat.

Ekologiczny wjazd na teren

Ocynkowane bramy WIŚNIOWSKI nie wymagają konserwacji powierzchni przez wiele lat. Ocynkowana stal podlega recyklingowi i nie jest zagrożeniem dla środowiska.

Ochrona w idealnym stanie

Bramy powstają w procesie produkcyjnym, który łączy właściwości powłoki cynkowej oraz powłoki lakierowej. Dzięki temu mamy pewność, że bramy zachowają swój idealny stan.

Odporność na pogodę

Bramy Wiśniowski zostały sprawdzone w każdych warunkach. Są odporne na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Brama wyposażona jest w element regulacji. Dzięki niemu można wypoziomować skrzydło bramy względem podłoża podczas montażu oraz zmieniać jego położenie w czasie użytkowania.
Brama może zostać wyposażona w ostre zakończenie montowane na górnej krawędzi skrzydła.
Aluminiowa obudowa kryje zamek do bramy ręcznej.
Bramą można bezpiecznie sterować za pomocą klucza w stacyjce z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Przekręcenie klucza uruchamia operację otwierania lub zamykania bramy, naciśnięcie wyłącznika bezpieczeństwa powoduje natychmiastowe zatrzymanie ruchu skrzydła.
Napęd bramy jest solidnie zabezpieczony. Obudowa chroni go przed działaniem zjawisk atmosferycznych oraz zabezpiecza przed osobami nieupoważnionymi.
Zatrzymanie i cofnięcie bramy następuje podczas zetknięcia z przeszkodą. Odpowiedzialna za ten mechanizm jest listwa zabezpieczająca zamontowana na czole skrzydła, ramie prowadzącej lub na końcu bramy.
System indukcyjny przesyła impuls wywołany naciskiem na listwę bezpieczeństwa ze skrzydła bramy do sterownika.
Brama wyposażona została w listwy bezpieczeństwa oraz lampę ostrzegawczą. Listwy bezpieczeństwa reagują na nacisk, a lampa informuje o ruchu skrzydła przy każdorazowym uruchomieniu bramy.
Na słupach bramy zamontowane są fotokomórki. Gdy w świetle bramy pojawi się przeszkoda, mechanizm powoduje powrót bramy do pozycji otwartej.

Modele

Bramy przesuwne dla przemysłu produkowane są w kilku modelach. Każdy z nich dostępny jest w wersji z napędem oraz ręcznej. Wszystkie rodzaje bram powstały na podstawie sprawdzonej technologii, która gwarantuje bezawaryjną i sprawną pracę.
BRAMA PRZESUWNA PI 200

- Szyna jezdna o szerokości 200 x 155 mm
- W opcji ręcznej brama wyposażona jest w potrójną ramę
- Do zamykania bramy służy podwójny słup z chwytakami
- Skrzydło po otwarciu stabilizowane jest za pomocą tylnej podpory
- Napęd bramy umieszczony jest w słupie, w niektórych wersjach możliwe jest wykonanie bramy z napędem zewnętrznym

Brama przesuwna PI 200 występuje w trzech wersjach: ręcznej, automatycznej z niskim słupkiem, automatycznej z wysokim słupkiem. Przeznaczona jest do zamykania wjazdów o szerokości przejazdu do 16 metrów. Można zastosować dwie bramy zbieżne (2 x 12 m) i używać bramę do zamykania wjazdów o szerokości 24 metrów.
BRAMA PRZESUWNA PI 130
- Szyna jezdna ma wymiary 130 x 115 mm
- Brama wyposażona jest w podwójną ramę prowadzącą
- Podwójny słup zamykający wyposażony w chwytak
- Do stabilizacji bramy po otwarciu służy tylna podpora
- Napęd bramy umieszczony jest w słupie z pokrywą
- Brama dostępna jest w wersji z napędem zewnętrznym oraz w słupie niskim

Brama przesuwna PI 130 występuje w trzech wersjach: ręcznej, automatycznej z niskim słupkiem, automatycznej z wysokim słupkiem. Nadaje się do zamykania wjazdów o szerokości przejazdu do 9 metrów lub do 16 metrów, w przypadku zastosowania dwóch bram zbieżnych.
BRAMA PRZESUWNA PI 95

- Szyna jezdna o wymiarach 95 x 85 mm
- Wersja ręczna bramy wyposażona w podwójną ramę prowadzącą
- Pojedynczy słup zamykania wyposażony w chwytak
- Otwarte skrzydło stabilizowane jest za pomocą tylnej podpory
- Napęd bramy umieszczony został w słupie z pokrywą
- Bramę można wykonać z napędem zewnętrznym

Brama samonośna przesuwna PI 95 występuje w wersji ręcznej oraz z napędem. Służy do zamknięcia wjazdów o szerokości do 7 metrów lub 12 metrów – w przypadku użycia dwóch bram zbieżnych.

Wypełnienie

Bramy przesuwne dla przemysłu mogą posiadać różne typy wypełnień w zależności od potrzeb i preferencji klienta. W ofercie dostępne są opcje z wypełnieniem z kształtowników zamkniętych lub różne rodzaje wypełnień panelowych kratowych. Każde z wypełnień wykonane jest z wysokiej jakości stali.
Brama przesuwna PI 200 z wypełnieniem panelem kratowym VEGA 2D Super, wspawanym do konstrukcji – widok od strony posesji
Brama przesuwna PI 200 z wypełnieniem kształtownikiem zamkniętym 25 x 25 mm, spawanym do konstrukcji – widok od strony posesji
Brama przesuwna PI 200 z wypełnieniem panelem kratowym VEGA 2D Super, przykręcanym do konstrukcji – widok od strony posesji
Brama przesuwna PI 200 z wypełnieniem panelem kratowym VEGA 2D Super, przykręcanym do konstrukcji – widok od strony posesji

Kolory

Wiemy, że każdy klient oczekuje dopasowanych rozwiązań. Między innymi dlatego także bramy dla przemysłu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Oprócz standardowych kolorów każdy produkt może być pomalowany proszkowo na jeden z ponad 200 kolorów palety RAL.
Niebieski | RAL 5010
Zielony | RAL 6005
Popielaty | RAL 7016
Szary | RAL 7030
Jasno szary | RAL 7040
Biały | RAL 9016

Wyposażenie standardowe

Chwytak zabezpieczający działa na wypadek samoczynnego zamknięcia bramy w wyniku np. silnego wiatru. Umieszczony jest za bramą i utrzymuje ją w pozycji otwartej.
Rygiel zamontowany jest bezpośrednio do fundamentu bramy. W wersji ręcznej służy do blokowania skrzydła.
Bramy powyżej 6 metrów szerokości wjazdów również poruszają się w obrębie 90 stopni.
Furtka wyposażona jest w zamek wpuszczany nawierzchniowo.
Dzięki zawiasowi regulowanemu umieszczonemu w słupie bramy furtka ustawiona jest precyzyjnie względem słupa
Bramy Bastion do zamykania wjazdu o szerokości do 6 metrów poruszają się w obrębie 90 stopni.

Wyposażenie dodatkowe

Elektrorygiel służy do zabezpieczenia bramy w pozycji zamkniętej.
Fotokomórki działają wtedy, gdy w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda. Wówczas następuje zatrzymanie bramy oraz jej cofanie.
Górna krawędź skrzydła bramy może zostać wyposażona w ostre zakończenia.
Zamek nawierzchniowy w aluminiowej obudowie z wkładką patentową. Występuje w wersji z elektrozaczepem.
Zamek bramy ręcznej umieszczono w aluminiowej obudowie zabezpieczającej.
Zamek z elektrozaczepem umożliwia zdalne odblokowanie furtki.
Zawias na płytce montażowej służy do zamontowania furtki do istniejących słupów ze stali lub betonu.
Dzięki zawiasowi na ceowniku furtka może być zainstalowana do słupa stalowego lub betonowego.
Na życzenie klienta dostępna jest brama z ruchem skrzydłowym w obrębie 180 stopni.

Przykłady wypełnień

Bramy z kolekcji BASTION mogą mieć wypełnienie z kształtowników zamkniętych lub paneli kratowych przykręconych do konstrukcji.
Brama dwuskrzydłowa z wypełnieniem kształtownikiem zamkniętym 25 x 25 mm, spawanym do konstrukcji oraz Furtka z wypełnieniem kształtownikiem zamkniętym 25 x 25 mm, spawanym do konstrukcji.
Brama dwuskrzydłowa z wypełnienie panelem kratowym VEGA B, przykręconym do konstrukcji oraz Furtka z wypełnieniem panelem kratowym VEGA B, przykręconym do konstrukcji.
Brama dwuskrzydlowa z wypełnieniem panelem kratowym VEGA 2D Super, przykręconym do konstrukcji oraz Furtka z wypełnieniem panelem kratowym Vega 2D Super, przykręconym do konstrukcji.

Kolory

Wiemy, że każdy klient oczekuje dopasowanych rozwiązań. Między innymi dlatego także bramy dla przemysłu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Oprócz standardowych kolorów każdy produkt może być pomalowany proszkowo na jeden z ponad 200 kolorów palety RAL.
Niebieski | RAL 5010
Zielony | RAL 6005
Popielaty | RAL 7016
Szary | RAL 7030
Jasno szary | RAL 7040
Biały | RAL 9016

Bramy dwuskrzydłowe i furtki Gardia

Brama i furtka z kolekcji Gardia to wszechstronne rozwiązanie systemowe. Idealnie nadają się do zamykania wjazdów na terenach publicznych, prywatnych i przemysłowych. Bramy wykorzystywane są na posesjach, w ogrodach, w szkołach, parkach i innych podobnych miejscach. Zestaw wyposażony jest w słupy nożne oraz komplet zawiasowo-zamkowy LOCINOX. Produkty te wyróżnia doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne w systemie DUPLEX. Poszczególne elementy systemu są najpierw ocynkowane ogniowo, następnie stosuje się powleczenie poliestrowe. Pozwala to w znacznym stopniu wydłużyć okres eksploatacji bramy.

Wypełnienie bramy lub furtki

Furtka GARDIA wypełnienie bramy panel kratowy Vega 2D
Brama dwuskrzydłowa GARDIA wypełnienie bramy panel kratowy Vega 2D

Kolory

Bramy w standardzie dostępne są w podstawowych kolorach: RAL 6005 MAT, RAL 7016 MAT. Produkowane są w wersji ocynkowanej ogniowo lub ocynkowanej i powleczonej farbą poliestrową.
Zielony | RAL 6005
Popielaty | RAL 7016

Bramy dwuskrzydłowe i furtki Modest

Kolekcja Modest przeznaczona jest dla domu i przemysłu. Sprawdzają się na terenach prywatnych, publicznych oraz przemysłowych. Zestaw z bramą i furtką zawiera także słupy nośne i komplet zawiasowo-zamkowy. Każdy element jest bardzo dobrze zabezpieczony przed korozją. Stosowany system DUPLEX (ocynkowanie ogniowe + powleczenie poliestrowe) skutecznie wysłużą czas eksploatacji bramy.

Wypełnienie bramy lub furtki

Furtka MODEST wypełnieniem panel kratowy Vega B
Brama dwuskrzydłowa MODEST wypełnieniem panel kratowy Vega B

Kolory

Bramy produkowane są w wersji ocynkowanej ogniowo lub ocynkowanej i powleczonej farbą poliestrową. Dostępne są w standardowych kolorach: RAL 6005 MAT, RAL 7016 MAT.
Zielony | RAL 6005
Popielaty | RAL 7016

Bramy składane V-King

Model tej bramy dedykowany jest do pracy ciągłej. Brama charakteryzuje się prędkością otwierania i zamykania do 1m/s. Taki parametr możliwy był do uzyskania dzięki dobrej jakości napędowi. Brama wyposażona jest w nowoczesną automatykę DAAB oraz sterowanie EP 104. Bramy składane z kolekcji V-King dostępne są w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Każdy element bramy posiada doskonałe zabezpieczenie przed korozją. Stosowane są do tego dwa procesy: ocynkowanie ogniowe lub system Duplex (czyli ocynkowanie ogniowe + powleczenie poliestrowe).

Wzory i wypełnienia

Brama może zostać wypełniona panelem kratowym Vega 2D Super lub panelem palisadowym.
Wzory i wypełnienia Brama może zostać wypełniona panelem kratowym Vega 2D Super lub panelem palisadowym.
Brama jednoskrzydłowa prawa V-KING z wypełnieniem panelem kratowym Vega 2D Super
Brama jednoskrzydłowa prawa V-KING z wypełnieniem palisadowym 25×25 mm
Brama dwuskrzydłowa V-KING z wypełnieniem panelem kratowym Vega 2D Super

Automatyka

Brama wyposażona jest w nowoczesny napęd DAAB przeznaczony do intensywnej i ciągłej pracy. Jest to specjalistyczna automatyka umożliwiająca prędkość zamykania i otwierania bramy do 1m/s. Do bram jednoskrzydłowych o szerokości (Sj) do 3500 mm i dwuskrzydłowych o szerokości (Sj) do 7000 mm stosowany jest napęd typu MT. W bramach jednoskrzydłowych o szerokości powyżej 3500 mm i dwuskrzydłowych o szerokości (Sj) większej niż 7000 mm stosowany jest napęd typu MK.
Napęd DAAB – typ MT
Napęd DAAB – typ MK

Kolory

Bramy w standardzie dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: RAL 5010, RAL 6005, RAL 7016, RAL 7030, RAL 9016, RAL 9005/MAT.
Niebieski | RAL 5010
Zielony | RAL 6005
Popielaty | RAL 7016
Szary | RAL 7030
Jasno szary | RAL 7040
Biały | RAL 9016

Zobacz, jak wyglądają zrealizowane przez Euro Płot projekty bram przemysłowych

Wykonaliśmy setki zleceń na bramy przemysłowe Wiśniowski. Obejrzyj galerię i znajdź rozwiązanie dla siebie.

Doradzimy najlepsze rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagającego terenu

Zaproponujemy Ci bramę przemysłową dopasowaną do Twojego obiektu.